KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

VIENIŠIEMS SENJORAMS – 100 PAGALBOS PULTELIŲ

VIENIŠIEMS SENJORAMS – 100 PAGALBOS PULTELIŲ

Kauno rajono savivaldybės, Kauno rajono policijos komisariato, Bendrojo pagalbos centro ir „Tele2“ bendrovės atstovai spalio 5 d. pasirašo sutartį, pagal kurią atokiose vietovėse gyvenantiems vienišiems asmenims bus nemokamai įrengti pagalbos iškvietimo pulteliai.

  Pagalbos iškvietimo pulteliais pagyvenę žmonės bus aprūpinami pagal programą „Saugus Kauno rajonas 2016“. „Saugumas yra vienas didžiausių žmogaus poreikių, todėl į šią sritį privalome investuoti. Tai sena idėja, kurią mums pavyko įgyvendinti kartu su partneriais - policija, Bendruoju pagalbos centru ir ryšio operatoriumi „Tele2“,- – sakė Kauno rajono meras V. Makūnas.

„Jei viešoje erdvėje apie mūsų akciją bus paskleista informacija, nusikalsti linkę asmenys turės apie ką pamąstyti. Juk gavusi pagalbos signalą, policija galės sureaguoti labai operatyviai“, –  tvirtino Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Aleksejus Chraminas.

Iškvietimo pultelius įsipareigojo nemokamai prižiūrėti „Tele2“. Aparatai pagaminti Lietuvoje, „Teltonikos“ įmonėje. Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Šukevičius teigė, kad produktas pasirinktas dėl gero kainos ir kokybės santykio. Vienas pultelis su PVM savivaldybei kainuos 84,7 Eur.

Aparatu naudotis paprasta. Pultelį sudaro vos keli mygtukai, paspaudus bet kurį iš jų, sistema automatiškai sujungs su Bendruoju pagalbos centru (112). Jei signalas nutrūks, operatorius galės paskambinti besikreipusiam pagalbos asmeniui ir kalbėtis toliau. Išsiaiškinus problemą, bus siunčiamas atitinkamas ekipažas: policijos, greitosios pagalbos ar kt. Jei signalui nutrūkus į  Bendrojo pagalbos centro skambutį žmogus neatsilieptų, ekipažas taip pat bus siunčiamas pagal nustatytas skambinusiojo koordinates.

Socialiniai darbuotojai ir policija aiškins gyventojams šio pultelio paskirtį. Įrenginiu bus galima naudotis tik tada, kai daromas teisės pažeidimas, sutrikus sveikatai, gaisro atveju arbai prireikus kitokios neatidėliotinos pagalbos. „Tikimės, kad žmonės supras pultelio paskirtį ir be reikalo juo nesinaudos,“ – vylėsi A. Chraminas.

Policija ir socialiniai darbuotojai įsipareigojo dažniau lankyti senolius, pažiūrėti, ar pagalbos pulteliai naudojami pagal paskirtį.

Kauno rajono savivaldybės duomenimis, daugiausia vienišų žmonių (54) gyvena Vilkijos apylinkių seniūnijos vienkiemiuose. Garliavos apylinkių seniūnijoje pagalbos pulteliais bus aprūpinta 18 senjorų, Čekiškės seniūnijoje – 16. Programa bus tęstinė.

Be šios priemonės, dar numatyta bent kartą per ketvirtį kartu su Maltos ordino savanoriais lankyti skurstančius ir vienišus Kauno rajono gyventojus.

Prieš šaltojo laikotarpio pradžią kartu su Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais numatyta tikrinti vienkiemiuose esančių pastatų kaminus, padėti juos išvalyti, įrengti dūmų detektorius, o artėjant didžiosioms metų šventėms surengti labdaros ir gerumo akciją „Iš rankų į rankas“.

Ką dar ketinama daryti pagal programą „Saugus Kauno rajonas 2016“

 

Pasitelkus socialinius partnerius ir kitų Kauno apskrities VPK struktūrinių padalinių pareigūnus, numatytos šios prevencinio darbo kryptys:

  • Lankyti socialinės rizikos šeimas;
  • Užkardyti smurtą artimoje aplinkoje;
  • Formuoti nepakantumą šešėlinei prekybai;
  • Užtikrinti geresnį eismo saugumą;
  • Padėti skurstantiems ir vienišiems gyventojams;
  • Vykdyti šviečiamąją veiklą, skleisti gerąją patirtį.

 KRS informacija

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA