KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

10 klausimų Jolantai MALINAUSKAITEI

10 klausimų Jolantai MALINAUSKAITEI

Dabar ji – Ežerėlio kultūros centro režisierė, projektų vadybininkė, rajono Neįgaliųjų draugijos Ežerėlio skyriaus pirmininkė, Vietos veiklos grupės valdybos pirmininkė. Jos iniciatyva prasidėjo bendruomeninis judėjimas rajone, o subūrusi vienmičius kartu su jais įsteigė ir Vietos veiklos grupę. Kaunorajone.lt 10 klausimų užduoda Jolantai Marijai MALINAUSKAITEI.

Kuo jums patrauklus Kauno rajonas?

Gamta, išsilavinusiais žmonėmis ir tuo, kad Kauno rajonas – ne provincija! Galima sakyti, kad čia gyvena visa Lietuva. Kiekviename kaime yra aukštaičių, žemaičių, dzūkų, suvalkiečių. Vyresnių ir jaunimo. Jie atvažiuoja, susipažįsta, pamilsta rajoną ir čia lieka. Pati esu gimusi ir augusi Kaune, Aeksote, tačiau dabar niekas manęs neįkalbėtų palikti rajoną ir grįžti miestan.

Kas, Jūsų manymu, skubiausiai taisytina Kauno rajone?

Daugiabučių kiemai ir keliai. Tai skaudžiausios kiekvieno kaimo problemos. Turbūt retas daugiabutis turi oficialiai jam priklausančią kiemo žemę. Kiemai nepritaikyti pagausėjusiam automobilių skaičiui, jie statomi bet kur: ant tako, žolės. Panaši ir kaimų gatvių, privažiavimo kelių problema.

Jei būčiau Kauno rajono meras, pirmiausia...

Pirmiausia, niekada nenorėčiau būti mere. Tačiau tarkim, kad taip atsitiktų, aš imčiausių tų pačių skubiausiai, mano manymu, taisytinų problemų. Kiemų ir kelių. Dar aktyviau rūpinčiausi geresne vandens kokybe.

Koks jums įsimintiniausias Kauno rajono įvykis, reiškinys ar kt.?

Niekada nepamiršiu, kaip vieningai Kauno rajono žmonės pasipriešino rajono prijungimui prie miesto. Kai buvo svarstoma tokia galimybė ir rajono gyventojai apklausoje galėjo išreikšti savo nuomonę, visi vieningai pasisakė už savarankišką rajono savivaldybę. Mes norime likti kaimiečiai ir toliau, nes Kauno rajone gyventi gera.

Kokias Kauno rajono tradicijas žinote ir vertinate?

Labiausiai vertinu ir skatinu vietos bendruomenių, seniūnijų tradicijas ir renginius. Nieko nėra geriau, kaip išsaugoti ir kurti savas tradicijas. Mūsų, Ežerėlio, seniūnijoje nuo 2000-ųjų pradėjome rengti kaimynų šventę. Tuomet, būdama bendruomenės centro pirmininke, norėjau sutelkti žmones bendrai veikai, paskatinti geriau pažinti vieniems kitus. Dabar Kaimynų šventėje dalyvauja visas Ežerėlis.

Ar esate Kauno rajono patriotė? Kaip tai pasireiškia?

Taip, tikrai esu rajono patriotė ir tą įrodau savo veikla. Visuomeninis darbas, tiesioginė mano kaip kultūros darbuojos veikla leidžia išnaudoti visas galimybes prisidėti prie rajono garsinimo, gražių tradicijų kūrimo ir puoselėjimo. Pati stengiuosi dalyvauti visuose rajono renginiuose ir skatinu tai daryti kitus. Dirbu tai, kas gali padėti gerinti rajono žmonių gyvenimo kokybę.

Vaikas-jaunuolis, darbingo amžiaus žmogus ir pensininkas. Kuriai iš šių socialinių grupių Jūs teiktumėte prioritetą, jei jūsų valioje būtų iš esmės pakeisti jų būtį ir galimybes?

Vienareikšmiškai jaunimas, kol dar neišsivaikščiojo. Jam reikia daugiausia dėmesio ir pastangų, kad būtų sukurta palanki aplinka jam čia augti, mokytis ir gyventi. Jauni žmonės turi likti ir dirbti rajone, kad jis ateityje išliktų tarp geriausių šalyje.

Ką manote apie visuomeninius judėjimus, kaimo bendruomenių veiklą?

Visuomeninė veikla šiuo metu yra varomoji kaimo jėga. Bendruomenių veiklos rezultatas – įvairesnis laisvalaikis, kaimų šventės, galų gale ir ne vienas investicinis projektas įgyvendintas. Atgyja pastatai, saugomos ir gražinamos viešosios erdvės. Įsivaizduoju, kad seniūnai turėtų būti aktyvūs bendruomenių nariai ir dirbtų kaip nevyriausybinių organizacijų koordinatoriai.

Kas yra tie trys drambliai, laikantys Kauno rajoną tarp pirmaujančiųjų Lietuvoje?

Pirmiausia, Kauno rajono žmonės. Toliau – socialiai atsakinga valdančioji dauguma. Rajonas turi merą, kuris tvarkosi kaip geras ūkininkas ir palaiko inovatyvias idėjas.

Trys svarbiausi jūsų gyvenimo principai.

Kas, jeigu ne aš? Atlygis pagal darbą. Gyventi, kaip paskutinią gyvenimo dieną. Kai noriu, tai ir galiu. Šiek daugiau daugiau, negu trys J

Ačiū už pokalbį. 

Kaunorajone.lt

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA