KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Potvyniui pasiruošusios visos tarnybos

Potvyniui pasiruošusios visos tarnybos

Vandens lygis Neryje vis dar žemas, artimas vasaros laikotarpiui, tačiau potvynio grėsmė išlieka. Todėl prieš savaitgalį Kauno rajono savivaldybė sušaukė posėdį su visų specialiųjų tarnybų atstovais.

 Laužo ledus

Savivaldybė nenorėdama, kad pasikartotų prieš dešimtmetį įvykusį nelaimė, nusprendė pasitelkti techniką, kad išlaužyti ledus upėje.

 „Ledlaužis jau yra atlaisvinęs upės vagą nuo Kauno miesto ribos apie 3 kilometrus. Iki rytojaus technika planuoja pasiekti Radikius. Mums svarbiausia ledo lytis išlaužyti ties posūkiais ir salomis, kurios natūraliai gali suformuoti ledų grūstis“, – pasakojo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.

 Ledo laužymo darbus atliekančios bendrovės „Hidrum“ gamybos direktorius Darius Šapkauskas patikino, kad darbai vyksta sklandžiai. „Ledas minkštėja, todėl sparčiai judame į priekį. Žinoma, jeigu pakils vanduo – darbų tęsti nebegalėtume. Be to, būtų tikslinga kitą savaitę ties Radikiais pastatyti ekskavatorius, kurie išstumdytų išlaužytas ledo lytis, nes ledų bus daug“, – sakė D. Šapkauskas.

 Pasiruošę evakuacijai

Šią savaitę Neryje, ties Radikiais buvo pragręžtas ledas ir pastatytas vandens lygio matuoklis.

 „Informaciją, koks yra vandens lygis galime tikrinti nuolat. Užfiksavome dvi kritines ribas, kuomet pats prietaisas siųs mums signalą, kad vanduo kyla. Pirmasis įspėjimas bus, kuomet vanduo pasieks 0,6 metro, ir antras – 1,6 metro“, – aiškino M. Rikteris.

 Jeigu vandens lygis pasieks kritinį – 1,6 metro, apie tai iškart bus informuotas civilinės saugos specialistas, kuris įjungs sirenas. Tai bus signalas gyventojams, kad privalu evakuotis.

 Seniūnės Lina Mišeikienė ir Violeta Armolaitienė patikino, kad gyventojai jau patys ruošiasi galimam potvyniui, apsaugo savo turtą. „Kalbėta su visais žmonėmis. Suregistravome ne tik visus gyventojus, bet ir jų gyvūnus, šachtinius šulinius. Visi žino, kada privalu evakuotis ir kaip saugiai tą padaryti“, – kalbėjo seniūnė L. Mišeikienė.

 Kauno priešgaisrinės gelbėjmo valdybos 5-osios komandos viršininkas Mindaugas Belickas pabrėžė, kad pirminės gelbėtojų pajėgos bus aktyvuotos, kuomet Neryje vanduo pakils iki 0,6 metrų. „Žinome, kaip staigiai vanduo gali pakilti, tad turime būti pasiruošę“, – aiškino jis.

 Ugniagesiai yra pasiruošę 22 gelbėjimo valtis, kurios bus skirtos evakuacijai, 37 vandens pompas. Į pagalbą gelbėtojams ateis 30 ugniagesių savanorių.

 Policija esant kritinei situacijai į rizikos zonas planuoja išsiųsti 4 policijos ekipažus, jeigu prireiktų ir daugiau.

 Savivaldybė jau yra sutarusi dėl laikinos gyventojų nakvynės, jeigu būtų poreikis, taip pat yra pasiruošusi autobusus, sunkiąją techniką, skirtą žmonių ir daiktų evakuacijai.

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA