KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

ATLIEKAS REIKIA TVARKYTI, BET NE ŽMONIŲ GEROVĖS SĄSKAITA

ATLIEKAS REIKIA TVARKYTI, BET NE ŽMONIŲ GEROVĖS SĄSKAITA

Taip mano Ramučių gyventojai, jau antrą mėnesį kenčiantys nuo nepakeliamos smarvės, sklindančios iš Kauno regiono mechaninių-biologinių atliekų apdorojimo įrenginių (Kauno MBA).

 „Parduočiau, jei kas pirktų“

Turbūt ne vienam Ramučių gyventojui šmėsteli tokia mintis. Kaip Kaunorajone.lt sakė Ramučių bendruomenės pirmininkas Arūnas Kmieliauskas, pastarosiomis savaitėmis visiems gyventojams kyla tik vienas noras: kuo greičiau bėgti iš Ramučių. Ir viskas tik dėl smarvės, kuri sklinda nuo atliekų apdorojimo įrenginių. „Žmonės jau svarsto apie namų pardavimą, tačiau kas dabar pirks Ramučiuose būstą, kai toks tvaikas, – kalbėjo A. Kmieliauskas.

Prieš kelias savaites Ramučių bendruomenė skundėsi Kauno regiono aplinkos departamentui. Dabar jau imasi iniciatyvos ir rašo asmeninius pareiškimus dėl aplinkos taršos ir galimo poveikio sveikatai. Skundus jau galima skaičiuoti šimtais. Kad situacija tikrai kritinė, rodo aštrios diskusijos Ramučių Facebook paskyroje. „Jeigu dėl tokios aplinkos (smarvės) Jums blogėja sveikata – kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į artimiausią ligoninės priėmimo kambarį. Turbūt pilnai įmanomas apsinuodijimas cheminėmis medžiagomis. Reikės respiratorius įsigyt“. Kitas komentaras: „Dvokas šį karta siaubingas!!!! Bakterijas jie pils... Nebent lektuvu ir ant visų Ramučių. Tuoj mes busim Smardučiai“. „Tokios stiprios smarvės pas mus dar nebuvo, net per didžiausius karščius:(Gėlių g. pabaiga/Parko g. Gismeteo rašo: vėjas 3 m/s pietvakarių).“ Tokių komentarų gausu, o sprendimo vis nėra.

 Kad problema yra, sutinka

Kad sklinda blogas kvapas, sutinka ir Kauno regiono atliekų tvarkymo centro vadovas Kęstutis Balčiūnas. Tačiau sprendimo, tikėtina, teks palaukti. Mat, reikia surasti blogą kvapą skleidžiančias vietas, išbandyti specialistų rekomendacijas, o gal jos nepakankamai geros... O gal reikės papildomų investicijų... Ir dar kitokie „gal“ išnyra stebint sprendimo ieškančius atsakingus asmenis.

Kauno regiono mechaninių-biologinių atliekų apdorojimo įrenginiai skirti perdirbti didžiulius kiekius biologinių atliekų iš viso Kauno regiono. Atidarant įmonę jos vadovas sakė, kad netiesiogiai kiekviena šeima prisidėjo prie to, kad ši gamykla atsirastų. Tačiau dabar turbūt nė vienas šios Kauno rajono pusės gyventojas ne tik kad neremtų projekto, bet kategoriškai jam priešintųsi.

Gyventojai nori, kad įrenginiai veiktų saugiau, pagal technologijas, kad niekam nekenktų. Šiukšles reikia tvarkyti, ypač biologines atliekas, tačiau jeigu technologiškai ne viskas padaryta, tai sprendimas būtų paprastas: „Ko gero imsimės priemonių, kad laikinai būtų sustabdyti mechaniniai-biologiniai atliekų apdorojimo įrenginiai ir ieškoma sprendimo neteršiant aplinkos ir nekenkiant žmonių sveikatai, – sakė Arūnas Kmieliauskas. – Norime, kad valdžia neatsipalaiduotų, jeigu investavo 30 mln. eurų tai reikia, kad įrenginiai veiktų saugiai, o gyventojai galėtų netrikdomi gyventi.“

 Siekė atitikti reglamentą. O tausoti žmones?..

Projektą „Kauno regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ įgyvendino VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras. Bendra projekto vertė – 34,4 mln. eurų, iš kurių 29,2 mln. eurų skyrėEuropos Sąjungos Sanglaudos fondas, o 5,2 mln. – vykdytojas, t.y., VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras. Štai už tokius pinigus buvo pastatyti mechaninių-biologinių atliekų apdorojimo įrenginiai.

Projekte labai gražiai apibrėžtas tikslas: tobulinti sukurtą regioninę atliekų tvarkymo sistemą, teikti, citata: „Kauno regiono gyventojams tinkamas, ekonomiškas, saugias aplinkai ir visuomenei atliekų tvarkymo paslaugas, atitinkančias valstybės teisės aktų reikalavimus, standartus ir strateginius tikslus, kurie nustatyti vadovaujantis ES direktyvomis ir reglamentais.“ Matyt, surašyti tikslus projekte buvo kur kas lengviau, nei vėliau juos dar kartą perskaityti ir įgyvendinti. Ypač antrąją sakinio dalį, kurioje kalbama apie saugumą aplinkai ir visuomenei.

 Kaunorajone.lt informacija

 

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA