KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

10 klausimų Albinui TEBĖRAI

10 klausimų Albinui TEBĖRAI

Jis visą gyvenimą pašventė miškininkystei. Dirbo Miškų institute, vėliau – tuomet dar Žemės ūkio akademijoje Miškų fakulteto dekanu, prodekanu, yra mokslų daktaras, Lietuvos miškininkų sąjungos narys. Visa jo darbinė ir mokslinė veikla susijusi su Kauno rajonu. Kaunorajone.lt užduoda 10 klausimų Miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktoriui dr. Albinui TEBĖRAI.

Kuo jums patrauklus Kauno rajonas?

Svarbiausia, kuo visiems žmonėms jis patrauklus. Pagridiniai dalykai tai – gera strateginė vieta, arti didelis miestas, žmonės turi daug galimybių dirbti, kurti ir vystyti verslą. O gyventi gražioje gamtoje, kuo pasižymi Kauno rajonas, irgi malonu. Sakyčiau, Kauno rajonas turi privalumų prieš Kauno miestą. Tą byloja net oficiali statistika, nes mietas traukiasi, o rajonas plečiasi.

Kas jus labiausiai erzina Kauno rajone?

Esu žmogus, neieškantis blogybių, matau geresniąsias puses. Kad reikėtų kažką kardinaliai taisyti, nepastebėjau, gal dėl to, kad visas dėmesys skirtas asmeninei profesinei veiklai. Kadangi daugiausiai laiko praleidžiu Girionyse, tai čia norėtųsi šį tą pakeisti. Čia daugiausia turime interesų. Man kaip kolegijos, kuri įsikūrusi šioje gyvenvietėje, vadovui svarbu, kad Girionys būtų ne tik Lietuvos žmonių akimis, bet ir užsienio studentų ir dsėstytojų akimis patrauklesnė vieta. Pas mus tvažiavę užsieniečiai pastebi gražius parkus, arboretumą, tai – pliusai. Bet pačios gyvenvietės infrastruktūra, automobilių parkavimo problemos, gatvės, šaligatviai prasti. O jeigu atsirastų dviračių takas, girioniškiai labai džiagtųsi.

Jei būčiau Kauno rajono meru, pirmiausia...

Garantuoju, kad nebūsiu. Kadangi sakiau tai kas taisytina, tai norėčiau investicijų į Girionių infrastruktūrą.

Koks jums įsimintiniausias Kauno rajono įvykis?

Su dideliu malonumu ir džiaugsmu išgirstu apie savivaldybės reitingus, tai smagu, kad savivaldybė pripažįstama kaip geriausiai dirbanti, tai ko daugiau ir norėti.

Kokias Kauno rajono tradicijas žinote ir vertinate?

Vyksta labai daug įvairių renginių. Nuolat kur nors esame kviečiami, kas mėnesį būna koks nors renginys. Tokiam žmonių subūrimui, sutelkimui savivaldybė teikia daug dėmesio. Jeigu reiktų išskirti kas pats svarbiausias – nežinau. Gal reikėtų pagalvoti apie tokį renginį, kuris darytų rajoną išskirtinį.

Ar esate Kauno rajono patriotas? Kaip tai pasireiškia?

Save laikau Lietuvos patriotu. Taigi, neabejotinai man svarbus ir Kauno rajonas. Pirmiausia, turiu prisipažinti, kad turėjau 3 darbovietes ir visos Kauno rajone. Prasidėjo karjera nuo Miškų instituto, vėliau Žemės ūkio universitetas, dabar – Miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija. Taigi, rajonas man suteikė galimybę save realizuoti, todėl tai yra labai svarbi vieta asmeniškai man. Jeigu vyksta kokios nors sportinės varžybos, moterų krepšinis, pavyzdžiui, tuomet esu neabejotinas Kauno rajono sportininkų fanas.

Mūsų kolegijos studentai taip pat tampa Eurpos čempionais. Ne vieneri metai jie laimi Medienos ruošos profesinio meistriškumo čempionatus, taip pat kraštovaizdžio architektūros studentai užima prizines vietas profesinio meistriškumo čempionatuose. Tas garsina rajoną ir visą Lietuvą.

Vaikas, darbingo amžiaus žmogus ir pensininkas. Kuriai iš šių socialinių grupių Jūs teiktumėte prioritetą, jei jūsų valioje būtų iš esmės pakeisti jų būtį ir galimybes?

Viso trys socialinės grupės neabejoinai vienodai svarbios. Tačiau pinigų reikia visiems, o juos uždirba tik darbingo amžiaus žmonės. Jeigu verslas, gamyba tampa mūsų prioritetu ir tam tikra prasme sėkmės laidininku, tai pasiektas gerbūvis turi proporcingai pasidalinti visoms trims socialinėms grupėms. Tai ekonominis požiūris. Gyvenime šalia ekonomikos svarbu ir kiti dalykai. Per vaiką matome valstybės viziją ir ateities gerovę, vyresniam žmogui turime nulenkti galvą ir jam padėkoti, kad turime tai, ką turime. Kai žmonės kalba, kad mūsų būklė bloga, aš linkęs manyti, kad vyresnioji karta padėjo mums neblogus gyvenimo pagridus. Ypač jeigu palyginsime su Rytų ar Pietų valstybėmis. Ten matome gerokai blogesnį gyvenimą.

Ką manote apie visuomeninius judėjimus, kaimo bendruomenių veiklą?

Tai labai labai svarbi ir dar auganti veikla. „Auganti“ reikštų, kad ji dar turi daug galimybių plėsti ir tobulinti veiklą. Kad tai svarbu – neabejoju. Yra daug žmonių, kurie sunkiai sugeba pasirūpinti savimi. Čia bendruomenių vaidmuo itin svarbus. VVG strategijoje šie klausimai bus akcentuojami šiame finansiniame periode, turiu galvoje, kad bendruomenės turės galimybę organizuoti smulkius verslus, įtraukti į juos vis daugiau kaimo žmonių.

Kas yra tie trys drambliai, laikantys Kauno rajoną tarp pirmaujančiųjų Lietuvoje?

Verslas. Mokslas, nors dar neišnaudotas iki galo, ypač jį siejant su verslu. Dažniau mokslo įstaigose galvojame apie šalies, tarptaunius dalykus, bet labiau reikėtų pažvelgti vieniems į kitus rajono ribose ir glaudžiau dirbti. Trečiasis dramblys – savivaldybė, kuri tikrai darbuojasi labai sėkmingai, sutelkdama visuomenę. Jeigu sujungtume visas tris pajėgas – verslą, mokslą ir savivaldybės idėjas, rajonas galėtų dar labiau suklestėti.

Trys svarbiausi jūsų gyvenimo principai.

Galima žiūrėti įvairiai, tačiau svarbiausia – galvoti, po to – dirbti ir galiausiai – nekaltinti kitų.

Ačiū.

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA