KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

10 klausimų Ričardui GREKAVIČIUI

10 klausimų Ričardui GREKAVIČIUI

Kalvis, tautodailininkas, kryždirbys, bet bene geriausiai žinomas kaip saulučių meistras. Jis gimė Kauno rajone, jau 15 metų kalviauja Karmėlavoje. Viena iš jo veiklos pusių – dalyvauja bene visuose Kauno rajono renginiuose, dažnai važiuoja į respublikines ar kitų rajonų organizuojamas  šventes, kur vežasi mobilią kalvę ir demonstruoja savo amatą. Taip pat rengia edukacines kalvystės programas savo kalvėje ar kitur. Taigi, Kaunorajone.lt 10 klausimų užduoda kalviui Ričardui GREKAVIČIUI.

 Kuo jums patrauklus Kauno rajonas?

Nesu besiblaškantis žmogus. Aš čia gimiau, gyvenu ir dirbu. Man Kauno rajone gera jau vien dėl to. Tiesiog, kur šaknis suleidi, ten ir tavo vieta. Gimtos vietos – svarbiausia.

 Kas, Jūsų manymu, skubiausiai taisytina Kauno rajone?

Aš nesiskundžiu gyvenimu, man viskas gerai, džiaugiuosi tuo, ką turiu. Nenoriu matyti blogybių, jos gadina nuotaiką, apie jas kalbant tarsi jas maitini. O kam to reikia? Reikia gyventi šiandiena, džiaugtis tuo ką turi. Manau, reikia pačiam džiaugtis gyvenimu, dalintis džiaugsmu su kitais ir bus gerai.

 Jei būčiau Kauno rajono meras, pirmiausia...

Pirmiausia, susirinkčiau gerą komandą, kuri dirbtų Kauno rajonui ir būtų lojali žmonėms.

 Koks jums įsimintiniausias Kauno rajono įvykis, reiškinys ar kt.?

Mane labiausiai džiugina meno, kultūriniai  renginiai. Aš juose dažniausiai dalyvauju. Ten matau žmonių norą dirbti, veikti, jų pastangas sukurti šventę ir gerą nuotaiką ne tik sau, bet visiems dalyviams ir svečiams.

 Kokias Kauno rajono tradicijas žinote ir vertinate?

Man viena iš nuostabiausių tradicijų yra Dainų šventė Kulautuvoje. Tai gražiausias renginys rajone.  Aš daug važinėju į renginius kituose rajonuose ir miestuose, matau labai gerų pavyzdžių visur. Pavyzdžiui, Kauno rajone galėtų būti, pavadinkime, vieno žanro renginys. Toks renginys – kalvių šventė – kas treji metai vyksta Mažeikiuose.Tai labai įspūdinga, kai suvažiuoja visos Lietuvos meistrai į vieną vietą. Galėtų ir Kauno rajonas kažką panašaus turėti.

 Ar esate Kauno rajono patriotas? Kaip tai pasireiškia?

Jau vien tai, kad čia augau, gyvenu ir dirbu iki šiol rodo, kad esu patriotas. Turiu pasigaminęs mažų Kauno rajono vėliavėlių ir kur bebūčiau, kokiame renginyje dalyvaučiau, visada savo mobilią kalvę jomis papuošiu. Tegu visi žino, kad aš – iš Kauno rajono.  

 Vaikas-jaunuolis, darbingo amžiaus žmogus ir pensininkas. Kuriai iš šių socialinių grupių Jūs teiktumėte prioritetą, jei jūsų valioje būtų iš esmės pakeisti jų būtį ir galimybes?

Negaliu išskirti nė vienos socialinės grupės, visiems reikia atiduoti duoklę.  Jaunimą reikia nukreipti teisinga linkme – ten, kur šviesu ir gerą. Dirbančiajam būtina sukurti palankias darbo ir kitos veiklos sąlygas, o pensininkui reikia dėmesio ir pagalbos. Tuomet žmonės bus laimingi ir rajone bus gera gyventi.

 Ką manote apie visuomeninius judėjimus, kaimo bendruomenių veiklą?

Reikėjo, kad bendruomenės atgytų, todėl smagu, kad atgyja ir veikia. Žmonės jau buvo labai atitolę nuo visko: nuo kultūros, socialinės, bendruomeninės veiklos, atitolę vienas nuo kito. Dėl to daug problemų dabar yra pačiuose žmonėse – labai trūksta tarpusavio supratimo, nuoširdaus bendravimo.

Kas yra tie trys drambliai, laikantys Kauno rajoną tarp pirmaujančiųjų Lietuvoje?

Nelabai susigaudau politikoje, tačiau manau, kad didelę įtaką Kauno rajono vystymuisi daro geografinė padėtis, veiklos kryptingumas.  Ir be abejonės, stipri kutūrinė veikla.

 Trys svarbiausi jūsų gyvenimo principai.

Skleisti gėrį; atsiduoti savo veiklai; mylėti žmones. Gyvenimas kaip jūra banguoja, vieni klysta, kiti į priekį eina tvirtai. Pastarieji turi padėti silpnesniems.

 Ačiū už pokalbį.

 Kaunorajone.lt

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA