KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

KAUNO RAJONE BIUROKRATŲ MAŽAI

KAUNO RAJONE BIUROKRATŲ MAŽAI

Nors Kauno ir Vilniaus rajonų savivaldybės panašaus dydžio, savivaldybės tarnautojų skaičius Kauno r. savivaldybėje mažesnis apie pusantro karto. Tai parodė Laisvosios rinkos instuto ekspertų analizė.

 Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertai analizavo Lietuvos demografinę situaciją ir biurokratinio aparato pokyčio tendencijas. Liepos pradžioje atliktoje analizėje matyti, kad nuo 2011 m. šalyje gyventojų skaičius sumažėjo 5,4 proc., o užimtų pareigybių skaičius savivaldybėse vidutiniškai išaugo 2,6 proc. Savivaldybių tarnautojų skaičius gali didėti dėl administracijos išsiplėtimo arba gyventojų skaičiaus sumažėjimo.

Pastaruosius penkerius metus Kauno rajono gyventojų skaičius vis augo ir dabar siekia apie 95 tūkst. Nežymiai gyventojų skaičius augo ir Klaipėdos r. Neringos, Vilniaus m. savivaldybėse.

 Išvados glumina

Stebėdami savivaldybių tarnautojų skaičiaus pokyčius Laisvosios rinkos instituto ekspertai padarė išvadą, kad nors pastaraisiais metais didžiojoje dalyje savivaldybių gyventojų mažėjo, tačiau savivaldybių biurokratinis aparatas 1000-čiui gyventojų padidėjo. Galima manyti, kad taip atsitiko dėl mažėjančio gyventojų skaičiaus. Tačiau yra daug pavyzdžių, kai tiek pat gyventojų turinčiose savivaldybėse tūkstančiui gyventojų tenkančių tarnautojų skaičius skiriasi vos ne dvigubai. Vilniaus ir Kauno rajonuose gyvena maždaug po 95 tūkst. gyventojų, bet Vilniaus rajono savivaldybėje dirba 547 darbuotojai, o Kauno rajono – 349 (tūkstančiui gyventojų tenka 3,9 tarnautojo).

Gyventojų mažiau – tarnautojų daugiau

Nors gyventojų šalyje mažėja, praėjusiais metais beveik pusė (26 iš 60) savivaldybių dar labiau plėtė administracijas, teigiama Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizėje. Per penkerius metus Lietuvoje žmonių sumažėjo 5,4 proc., o juos aptarnaujančių savivaldybių administracijų darbuotojų daugėjo 2,6 proc. Pernai pirmą kartą buvo stebimas nedidelis savivaldybių administracijų mažėjimas – vidutiniškai 1,4 proc. Tačiau anot pateiktos analizės, tai neparodo tikrųjų tendencijų, nes iš esmės persitvarkė tik Vilniaus ir Kauno administracijos, sumažinusios darbuotojų atitinkamai 73 ir 99. Naujų darbuotojų, nepaisant sumažėjusio gyventojų skaičiaus, priėmė beveik pusė savivaldybių.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto skaičiavimais, tūkstantį gyventojų vidutiniškai aptarnauja 7,4 savivaldybės darbuotojai.

Santykinai daugiausia administracijos darbuotojų turi išlaikyti Neringos gyventojai, čia 1000 gyventojų tenka net 27, Pagėgių – 18, Ignalinos – daugiau kaip 15. Palyginimui, Kauno rajone 1000 gyventojų aptarnauja 3,9 savivaldybės administracijos darbuotojai, Marijampolės, Jonavos – mažiau kaip 5. Iš viso savivaldybių administracijose dirba 13 800 žmonių. 

 Grafikas: Užimtų pareigybių savivaldybių administracijose skaičius, tenkantis 1000 gyventojų, 2016 m. Šaltiniai: Valstybės tarnybos departamentas, Lietuvos statistikos departamentas.

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA