KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Tarptautiniame festivalyje - ir skulptorius A. Sakalauskas

Tarptautiniame festivalyje - ir skulptorius A. Sakalauskas

Septintuoju multikultūriniu festivaliu Pasaulinė Medžio diena (World Wood Day) siekta atkreipti dėmesį į medieną, kaip ekologišką ir atsinaujinančią medžiagą, ir skleisti žinią apie miškų išsaugojimą. 

 Pasaulinė Medžio diena kasmet prasideda kovo 21-ąją, švenčiant Tarptautinę miško dieną. Ši data pasirinkta neatsitiktinai - miškų ir aplinkos tausojimas ateities kartoms tampa vis aktualesnis.  Šventė šiais metais vyko Austrijoje, etnografiniame muziejuje po atviru dangumi Stubinge, šalia Graco miesto.  Renginio tema – „Pokyčiai“.  Tai siekis atkreipti dėmesį į tautų ir jų kultūrų vystymąsi ir pokyčius šiuolaikiniame pasaulyje. Renginyje dalyvavo apie 550 dalyvių iš daugiau nei 90 valstybių.

 Pasaulinės Medžio dienos pagrindinis tikslas - skatinti bendravimą, bendradarbiavimą, pažinimą ir atradimus, pademonstruoti medienos panaudojimo ir pritaikymo galimybes. Šiems tikslams įgyvendinti buvo suformuotos atskiros menininkų ir dalyvių grupės. Buvo vystomos temos: vaikams skirti renginiai ir edukacijos; senųjų amatų pristatymas;  medžio drožybos demonstravimas;  jaunųjų baldžių pasirodymas;  muzikos, atliekamos mediniais medžio instrumentais,  pristatymas su atlikėjais iš viso pasaulio;  etnografinės medžio architektūros pavyzdžiai, medžio dizaino kūryba. Vyko simpoziumas.

Kūryboje - baltiškoji dvasia

 Lietuvai  atstovavo 3 drožėjai:  Aivarss Students, Algimantas Sakalauskas ir Raimundas Blažinskas. Buvo padaryti 3 darbai, reprezentuojantys tradicinę Lietuvos ir Latvijos drožybą.  Ekspozicijoje jie buvo sujungti į vieną kompoziciją. Tai leido parodyti tradicinės baltiškos kultūros bendrumą, sustiprinti skulptūrų meninį poveikį.

Algimanto Sakalausko, skulptoriaus iš Kauno rajono, namų darbas buvo panelė  "Šviesos pergalė prieš tamsą".  "Panelę kūriau savaitę, -  sakė A. Sakalauskas.  - Norėjau įprasminti baltiškąsias tradicijas, mūsų visų bendras šaknis ir vienybę." Pasak tautodailininko, renginyje ypač žavėjo, kad iš skirtingų pasaulio šalių atvykę žmonės, išpažįstantys skirtingas religijas, turintys įvairias politines pažiūras buvo suvienyti bendram kūrybiniam darbui ir sugebėjo sutarti (ne taip, kaip politikai) ir sukurti bendrus darbus, išsiskirti tapę draugais.

Kūriniai – į muziejų

Festivalio metu sukurti darbai kurį laiką bus eksponuojami įvairiose parodų salėse, o ateity bus kuriamas specialus muziejus jiems eksponuoti. Septintajam Pasauliniam Medžio dienų festivaliui bus išleistas katalogas - albumas, kuriame bus pateikta informacija apie kūrinius ir kūrėjus, jų darbų esmė ir, žinoma, daug nuotraukų.

 Pasaulinės Medžio dienos pagrindinis tikslas - skatinti bendravimą, bendradarbiavimą, pažinimą ir atradimus, pademonstruoti visapusišką medienos panaudojimą ir pritaikymą. Šiems tikslams įgyvendinti buvo suformuotos atskiros menininkų ir dalyvių grupės. Buvo vystomos temos: vaikams skirti renginiai ir edukacijos; senųjų amatų pristatymas;  medžio drožybos demonstravimas;  jaunųjų baldžių pasirodymas;  muzikos, atliekamos mediniais medžio instrumentais,  pristatymas su atlikėjais iš viso pasaulio;  etnografinės medžio architektūros pavyzdžiai. medžio dizaino kūryba. Vyko simpoziumas.

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA