KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Gatvės menas sklinda į Kauno rajoną

Gatvės menas sklinda į Kauno rajoną

Kauno gatvės meno festivalis NYKOKA vis labiau plinta ne tik pačiame Kauno mieste, bet ir Kauno rajone. Šiemet kūriniai buvo įgyvendinti Šilainių ir Panemunės mikrorajonuose bei Ežerėlyje, miestelyje, esančiame Kauno rajone. Taip pat į festivalio veiklą vis labiau įsitraukia ir moksleiviai.

 Ežerėlio miestelyje pradedančios gatvės menininkės Goda Skėrytė ir Ieva Voroneckytė įgyvendino Žygimano Amelyno eskizą ,,O kodėl kolibris?”, sukurtą Ežerėlio pagrindinės mokyklos (Kauno g. 19) šiauriniam fasadui. Piešinyje vaizduojamas aplinkos stebėtojas, per rožinius akinius matantis prie pat jo plazdenantį mažiausią pasaulio paukštį – kolibrį. Iš arti paukštį stebintis personažas mokyklos kontekste akcentuoja atidumo ir įsigilinimo reikšmę, pabrėžia gamtos pažinimo, mokslo svarbos prasmes.

Kaip teigia menininkė ir Kauno gatvės meno festivalio NYKOKA vadovė Goda Skėrytė, šis kūrinio herojus gali tapti mokyklos bendruomenės simboliu, kviečiančiu giliau pažinti pasaulį bei pozityviau žvelgti į jį. Taip pat mokykloje festivalio organizatoriai surengė edukacinius užsiėmimus, kurių metu moksleiviai galėjo pasigaminti savo asmeninius portretus ir juos išpurkšti mokyklos interjere.

Roma Kalėdienė, Ežerėlio pagrindinės mokyklos dailės mokytoja, inicijavusi bendradarbiavimą su gatvės menininkėmis, džiaugėsi Kauno gatvės meno festivaliu NYKOKA: „Labai smagu, kad projektas įgyvendintas ir, jog įvažiavus į Ežerėlį visus pasitinka šis gatvės meno kūrinys“. Taip pat dailės mokytoja patikino, jog šis festivalis ir jo metu vykusi edukacinė veikla buvo naudinga ne tik Ežerėlio bendruomenei, bet ir moksleiviams: „Kūrybinių dirbtuvių metu buvo atskleisti mokinių kūrybiniai gebėjimai, moksleiviai susipažino su nauja technika, meninės raiškos priemonėmis, kūrė savo portretų trafaretus, sužinojo spalvų derinimo paslapčių, įgijo žinių apie gatvės meną ir sukūrė galutinį variantą veidasienę-portretų galeriją.“

Ežerėlio pagrindinės mokyklos bendruomenė yra atvira gatvės menui ir norėtų, jog daugiau gatvės meno kūrinių atgaivintų miestelio viešąsias erdves ir kitais metais.  Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Kultūros ministerija.

 Gabrielė SKEISGIELAITĖ

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA