KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

„Ūsų klubas“ dirbančius statybose skatina rūpintis sveikata

„Ūsų klubas“ dirbančius statybose skatina rūpintis sveikata

Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ) prisijungė prie vadinamojo „ūsuotojo“ lapkričio. Čia įrengtoje mobilioje laboratorijoje buvo galima nemokamai atlikti prevencinius prostatos vėžio tyrimus.

Akcijos „Ūsų klubas“ sumanytojai šia iniciatyva siekia suteikti galimybę vyrams rūpintis savo sveikata ten, kur jiems yra patogiausiai – darbo vietoje. Toliau keliaujant po Lietuvos statybos objektus, tikimasi prisidėti prie šios klastingos ligos prevencijos.

Lapkritis visame pasaulyje žinomas kaip kovos prieš prostatos vėžį mėnuo. Šiuo laikotarpiu jungiasi valstybinės ir nevyriausybinės organizacijos, įvairūs judėjimai, kurie rengia diskusijas, organizuoja sporto turnyrus ar kitus renginius, skirtus informuoti ir paskatinti vyrus išsitirti dėl klastingos ligos. Vieną tokių sveikatinimo iniciatyvų šiemet pradėjo statybinės technikos ir modulinių patalpų nuomos kompanija UAB „Cramo“, mobilią prostatos vėžio tyrimo laboratoriją pristatantys į didžiuosius statybos objektus Lietuvoje.

„Lietuvoje nuo prostatos vėžio kasmet miršta 500–600 vyrų, laiku nepradėjusių tikrintis savo sveikatos. Gyvybes galima išgelbėti informuojant apie tyrimus bei drąsinant vyrus pasitikrinti sveikatą. Todėl ne vienus metus stebėdami kaip „ūsuotojo lapkričio“ idėjos įgyvendinamos tarptautiniu mastu, nusprendėme inicijuoti „Ūsų klubą“. Tai – socialinė akcija, skirta atkreipti mūsų kolegų dėmesį, jog tikrintis sveikatą nėra gėda, tai – būtina,“ – teigia UAB „Cramo“ vadovas Darius Norkus.  

Prie akcijos prisidėjusi šeimos daktarė Renata Ptašekaitė–Kilšauskienė taip pat pabrėžia, jog yra daugybė priežasčių, kodėl vyrai vengia tikrintis savo sveikatą, nors tokios baimės gali atnešti tragiškas pasėkmes kiekvienam.

„Labiausiai paplitęs pasiteisinimas, kodėl vyrai neatlieka tyrimo yra laiko trūkumas ir vis dar mitais apipintas pats tyrimo pobūdis. Prostatos vėžio prevencijai atliekamas kraujo tyrimas, užtrunkantis vos kelias minutes. Tad tiek laiko dėl savo sveikatos ir artimųjų gerovės gali skirti kiekvienas,“ – sako gydytoja R. Ptašekaitė–Kilšauskienė.

Kauno LEZ vykusios akcijos metu prevencinius tyrimus atliko statybinių kompanijų „PST”, „Kafer”, „Elektrėnų energetikos remontas” bei „YIT Kausta” darbuotojai. Tai jau antra šios iniciatyvos stotelė. Pirmasis „Ūsų klubo“ susitikimas vyko Vilniuje. Abiejuose miestuose tyrimą atliko daugiau kaip 100 drąsių ir sąmoningų vyrų. „Cramo“ atstovų planuose – medicinos tyrimus tęsti ištisus metus įvairiuose šalies regionuose esančiuose statybos objektuose.

Prostatos vėžys – tai dažniausia vyrų onkologinė liga Europoje. Lietuvoje kasmet nustatoma apie 2000 naujų prostatos vėžio atvejų ir jų skaičius tik didėja. Specialistai rekomenduoja įvairaus amžiaus vyrams profilaktiškai nuo šios vėžio formos tikrintis net ir nejaučiant jokių simptomų. Anksti aptiktą prostatos vėžį galima išgydyti visiškai.  Tyrimas atliekamas vos per kelias minutes, kol paimamas kraujas, o po kelių dienų pristatomi tikslūs rezultatai.

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA