KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Patarimai, padėsiantys išlikti sveikiems

Patarimai, padėsiantys išlikti sveikiems

Pavasaris su savimi atsineša ne tik saulės šilumą, bet ir labai pavojingą vėją, kuris mus, nusimetusius šiltus rūbus, dažnai supančioja ligos pančiais. Apie savo imunitetą susimąstome tik tuomet, kai jau pajaučiame pirmuosius ligos simptomus, kurie priverčia griebtis įvairiausių būdų kaip išlikti sveikiems. Kad išvengtumėte neplanuoto svečio jūsų organizme, Europos fitneso čempionas Paulius Ratkevičius dalinasi labai veiksmingais patarimais, kaip sustiprinti imunitetą ir išvengti virusinių ligų.

 Visų pirma, savo sveikata rūpinuosi ne tik tuomet kai pajaučiu pirmuosius ligos simptomus, bet imuninę sistemą puoselėju ištisus metus. Pasidalinsiu keliais savo dienos ritualais, kurie labai stipriai prisideda tiek prie puikios savijautos, tiek prie imuniteto stiprinimo.

Kiekvienas mano rytas prasideda nuo stiklinės šilto vandens su citrina. Tai yra puikus C vitamino šaltinis, padedantis kovoti su infekcijomis bei pagalbininkas stiprinant imuninę sistemą. Be to, gerdami šiltą vandenį su citrina kasryt, paruošite virškinimo sistemą darbui, tad virškinimas taps geresnis, o tai svarbu siekiant puikesnių kūno formų. Tad kiekvieną rytą išspauskite pusę citrinos, užpilkite šilto vandens ir išgerkite!

Dar vienas ne mažiau svarbus įprotis kasdien – arbatos gėrimas du kartus dienoje su imbieru, citrina ir medumi. Rekomenduoju pasidaryti sveikatos „bombą“, kuriai pasigaminti Jums reikės: nuluptos imbiero šaknies, citrinos bei medaus. Proporcijas galite pasidėlioti patys, priklausomai, ar mėgstate saldžiau, o gal būt mėgstate imbiero aitrumą, tad jo įdėkite šiek tiek daugiau. Viską smulkiai supjausčius sumalkite smulkintuvu ir gausite vientisą masę, kuria ir reikia pagardinti savo arbatą. Apie citrinos naudą jau minėjau, o imbieras labai stipriai prisideda prie smegenų veiklos, mūsų geros nuotaikos ir imuninės sistemos, tad jį vartodami būsite ne tik apsisaugosite nuo virusų, bet būsite puikios nuotaikos. Medus turi antibakterinių, priešuždegiminių bei priešalerginių savybių, tai taip pat turi didelę įtaką mūsų sveikatai. Svarbu, kad šio mišinio nedėtumėte į ką tik užplikytą arbatą, palaukite kelias minutes, kol arbata šiek tiek atvės ir ją pagardinkite šaukšteliu „sveikatos“! Taip pat, visų gerai žinomas ir kai kurių pamirštas – česnakas, jis išvalo toksinus iš mūsų organizmo, apsaugo kvėpavimo takus nuo infekcijų, o taip pat jis yra natūralusis antibijotikas. Pagrindinė problema, dėl kurios daugelis atsisako česnako, tai jo skleidžiamas išties stiprus kvapas, tad norintiems išvengti nemalonaus kvapo, rekomenduoju  nedidelę skiltelę česnako supjaustyti į 4 dalis ir nekramtant nuryti užsigeriant vandeniu. Taip česnako nei kvapo, nei skonio burnoje nesijaus visiškai, o organizmas bus apsaugotas nuo virusinių ligų.

Ne ką mažiau svarbus dalykas, padėsiantis jums likti sveikiems – tai fizinė veikla. Judėjimas teigiamai veikia imuninę sistemą, suaktyvina kraujotaką, tad iš ties labai stipriai įtakoja jūsų bendrą savijautą. Sportuojantis organizmas yra daug atsparesnis ligoms nei tas, kuris juda minimaliai. Tad nueidami nors ir po kelis tūkstančius žingsnių per dieną jūs prisidėsite prie savo puikios savijautos ir imuninės sistemos stiprinimo.

Vadovaukitės šiais patarimais ir likite sveiki, linki P. Ratkevčius.

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA