KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Penkios rajono mokyklos "Žaliosios olimpiados" pusfinalyje

Penkios rajono mokyklos

Gegužės mėnesį vyksta antrasis „Žaliosios olimpiados“ etapas, kurio metu 6-iuose renginiuose skirtinguose Lietuvos miestuose dėl kelialapio į finalą kovos 72 mokyklų komandos. Pirmajame, resursų taupymui skirtame etape, dalyvavo 44 tūkstančiai mokinių. Kartu su mokyklos bendruomene jie mokėsi rūšiuoti ir perdirbti atliekas, apgalvotai naudoti elektrą, vandenį, popierių ir kitus išteklius.

Per vieną mėnesį mokiniai sutaupė beveik 700 tūkstančių litrų vandens. Atsakingai galvota ir apie elektros išteklius - sutaupyta tiek energijos, kad 16 kWh 100 kilometrų nuvažiuoti sunaudojantis automobilis nuvažiuotų apie 8000 kilometrų!

Rūšiuodami atliekas mokiniai ir mokytojai demonstravo išradingumą - organizavo aplinkosauginius renginius. Dažnai jų namuose nebenaudojami, rūsyje ar kituose tamsiuose namų kampuose esantys daiktai buvo panaudoti dar kartą. Lovų užtiesalai, rūbai ar net gultai šunims vėl prikelti naujam gyvenimui - padovanoti senelių namams, nepasiturinčioms šeimoms, gyvūnų prieglaudoms. Nepamirštos ir didžiausią nerimą dėl klimato kaitos keliančios atliekos: plastikas, stiklas, popierius. Suskaičiuota, kad kiekvienas olimpiadoje dalyvavęs vaikas surūšiavo po 1 kilogramą popieriaus - tai beveik 46 000 kilogramų! Stropiai rūšiuotas ir plastikas – mokiniai surinko 14 132 kilogramus plastiko atliekų, 3985 kilogramus stiklo. 14 tūkstančių surūšiuotų atliekų panaudota antrą kartą.

Į „Žaliosios olimpiados“ pusfinalį pateko 72 efektyviausiai resursus taupiusios mokyklos. Aktyviai dalyvavo visi miestai, tačiau labiausiai išsiskyrė keli šalies regionai: Panevėžio, Alytaus, Rokiškio, Šalčininkų, Lazdijų ir Anykščių. Nors mokyklų ten mažiau nei Kaune ar Vilniuje, surūšiuotų atliekų skaičius gerokai pralenkė didmiesčius.

Gegužės 24 dieną, vienas iš olimpiados pusfinalių vyks Kaune, Kauno Technologijos universitete. Jame susirungs 12 komandų, kurios kovos dėl kelialapio į rudenį vyksiantį „Žaliosios olimpiados“ finalą:

 • Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija
 • Kauno ,,Saulės' gimnazija
 • Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus
 • Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla
 • Kauno r. Neveronių gimnazija
 • Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla
 • Kauno r. Babtų gimnazija
 • Kauno r. Piliuonos gimnazija
 • Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija
 • Raseinių Ilgižių mokykla- daugiafunkcis centras
 • Raseinių r. Ariogalos gimnazija
 • Raseinių r. Šiluvos gimnazija

Organizatorius džiugina tai, kad net ir pasibaigus olimpiadai ar vienam iš jos etapų, mokyklų bendruomenės resursų taupymą tęsia - tausoti gamtos išteklius ima visus metus.

Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – tai didžiausios licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ trečius metus organizuojamas projektas, kuriuo siekiama netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą: perteikti ekologijos bei aplinkosaugos žinias ir formuoti įpročius, ypatingą reikšmę teikiant tinkamam atliekų tvarkymui, racionaliam išteklių naudojimui bei aplinkos kokybės gerinimui.

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA